15 juni 2026
Richtlijn GGD GHOR voor Bemiddeling en Begeleiding gastouderopvang bekend

Op 1 juli gaan de nieuwe kwaliteitseisen voor de gastouderopvang in. GGD GHOR heeft daarvoor vijf richtlijnen voor het toezicht ontwikkeld waarvan er drie al eerder zijn gepubliceerd:
- Pedagogisch beleidsplan en pedagogisch werkplan
- Coaching en Permanente educatie
- Maximering twee gastouderbureaus
Vierde richtlijn: Bemiddeling en begeleiding door het gastouderbureau
Rondom bemiddeling en begeleiding zijn sommige eisen aangescherpt en anderen juist versoepeld. Hoe de GGD dit verwerkt heeft in de richtlijn voor de toezichthouders, lees je in de vierde richtlijn die net is gepubliceerd.
Klik hier voor de richtlijn Bemiddeling en Begeleiding
De vijfde en laatste richtlijn gaat over Veiligheid & Gezondheid. Zodra deze gereed is, zullen we deze in overleg met GGD GHOR publiceren.
Signalenoverleg
Nu de datum van 1 juli dichterbij komt, merken we dat er meer vragen zijn. Dat is fijn, want zo kunnen we met alle sectorpartijen en het ministerie vinger aan de pols houden of de wet en het toezicht werken zoals het bedoeld is. Heb je als lid een signaal, meld het ons via de helpdesk en dan kunnen wij het inbrengen in het signalenoverleg.
